اعتیاد

مراجع پسری 23 ساله است که تحت درمان نگهدارنده با متادون می باشد. مجرد است و با پدر و مادر خود زندگی  میکند و در حال حاضر تحصیلات دانشگاهی خود را رها کرده است. ایشون به مدت شش سال هرویین را به صورت تدخینی مصرف می کرده. اکنون حدودا سه ماه است که لغزش و یا عود نداشته. البته گاهی ماریجوانا مصرف می کند و سیگار را به طور روزانه مصرف می کند. پس ازگرفتن  شرح حال و تاریخچه ی مصرف در رابطه با وسوسه ها با او صحبت کردم. اکنون شکایت اصلی مراجع این است که از بی حوصلگی و بی انگیزه گی رنج می برد و هر چقدر تصمیم می گیرد کمتر بخوابد و تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهد موفق نمی شود. او علت اصلی مصرف ماریجوانا را اینطور بیان کرده است که وقتی ماریجوانا مصرف می کند میتواند تبدیل به یک شخص عادی شود. یکی دیگر از انتظارات او این است که ماریجوانا و سیگار را هم یکدفعه ترک کند.

حتما بخوانید:  رشته تحصیلی

من او را ترغیب کند که اهداف و انتظارات خود را الویت بندی کند و بهتر است هر سه ماده را با هم ترک نکند. بنابراین هم اکنون مراجع بر ترک هرویین و پیشگیری از عود هرویین تمرکز کرده است. برای موضوع بی حوصلگی و بی انگیزه بودنش با یکدیگر تکنیک حل مسئله را تمرین کردیم. تصمیم دارم بر روی موضوع اهمال کاری کار کنم. به نظر شما مناسب است؟ اگر نظری دارید لطفا مرا شریک کنید.

Print Friendly, PDF & Email

1
نظر شما چیست؟

avatar
700
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
92122316109 Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
92122316109
مهمان
92122316109

با سلام
این مسئله را باید در نظر گرفت که این آقا شش سال مصرف داشته است و الان فقط سه ماه است که لغزش به هروئئین نداشته، بنابراین داشتن خستگی و بی حوصلگی طبیعی است. به نظرم باید به او گفته شود که این ویژگی ها بعد از کنار گذاشتن ماده مصرفی پیش می آید و می تواند به عنوان یک شروع کننده برای لغزش و عود باشد و سعی کند که راهکارهایی برای این احساسش پیدا کند.