اعتیاد به شیشه

خانمی حدودا ۳۵ ساله متاهل دارای ۱ فرزند می باشد حدودا ۴ سال است که ازدواج کرده
علت مراجعه: یکی از همکارهای آقای ایشان که تقریبا ۵ سال پیش با ایشان همکار بوده برای او مزاحمت های تلفنی ایجاد می کند ایشان بیان نمود که این آقا از من خواستگاری کرد و من قبول نکردم و. متوجه شدم که معتاد به شیشه شده بعد از آن من ازدواج کردم اما بعد از چند سال سر و کله ایشان پیدا شده و برای من مزاحمت ایجاد می کند .و شوهرم هم از این مسئله ناراحت است و می گوید تو با او چه رابطه ای داشتی که او انقدر از تو کینه دارد و دائم تهدید به انتقام می کند او بیان نمود که چند سال پیش هم او به او تهمت های زیادی مثل دزدی و …. زده و بعدا اثبات شده که فقط توهم های ذهنی او بوده است راهکار مشکل این خانم چیست ؟

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  پسر9ساله بهانه گير

4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
1364armandoشفيعيm.sd Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
m.sd
مهمان
m.sd

با سلام
(سلطان دوست)
این مسئله دارای دو وجه است که مراجعه را دچار نگرانی و اضطراب می کند. یکی تهدیدات مرد مزاحم است و دیگری زندگی خانوادگیش که با این مزاحمت ها تلخ شده. برای مسئله ی نخست به نظر من رسیدگی قانونی و شکایت می تواند راه کشا باشد و از بسیاری از مسائل خطر آفرین احتمالی پیشگیری کند (با توجه به اینکه با بیان خودش مرد مزاحم بیمار است).
در مورد دوم همسر این خانم نیز باید در جلسه به نظر من حضور داشته باشد و شما می توانید از روش مسئله محور به هر دو کمک کنید تا به حل مسئله بپردازند.
موفق باشید

شفيعي
مهمان
شفيعي

با درود
بهترین راه حل در مورد مسائل زناشویی و زندگی صداقت می باشد اگر این خانم هر آنچه اتفاق افتاده و می افتد را برای همسرش بیان کند و اعتماد همسر جلب شود این گونه مسائل نمی تواند مشکلی ایجاد کند اما کتمان و دیر گفتن می تواند مشکلات بسباری را به همراه بیاورد
بدرود

armando
مهمان
armando

با سلام
همونطور که شفیعی اشاره کردن,در هر رابطه ای,شفاف سازی میتونه به خیلی از اختلافات و سوء ظن ها کمک کنه!
در مورد این مراجع نیز میتوان از همین روش استفاده کرد!
مثلأ, مراحل پیگیری قانونی رفع مزاحمت و نیز روشن سازی دلایل این مزاحمت همراه با همسر میتونه به بسیاری از شک و تردیدهای صورت گرفته از سوی شوهر مراجع,خاتمه بده!
ولی اگر این تردید ها و این سوء ظن ها با پیش زمینه بوده باشه و رفتارهای گذشته ی شخص نیز برای شوهرش مشکوک باشد,مزاحمت مذکور میتونه حکم یک تلنگر برای برانگیخته شدن شکهای گذشته رو داشته باشه!
پس مشاوره ی انفرادی و واکاوی بیشتر موضوع از جانب مراجع و با درایت مشاور,لازم است!!!
یا حق…

1364
مهمان
1364

با سلام
من هم با نظر دوستمون موافقم. ابتدا سعی کنید با ایجاد حس اعتماد ،در مورد گذشته این خانم، اطلاعات لازم رو کسب کنید . اگر واقعا موضوع خاصی نباشد، می توانید با خانم و همسرشون ، جلسه مشاوره داشته باشید و با روشن سازی این موضوع و اقدام قانونی به ایشان کمک کنید؛ در غیر اینصورت با توجه به شرایط گذشته ی ایشان ، صادق بودن و وفاداری ، به همسرشان می تواند نقش بسزایی در حل مشکلشان داشته باشد و شما هم می توانید از طریق جلسات مشاوره با خانم و همسرشان ، این روند را تسهیل کنید.
موفق باشید(ابراهیمی)