اعتیاد همسر و پسر (نادری)

با سلام
مراجع من خانمی ۵۰ ساله است که ابتدا از بدرفتاری و بددهنی همسرش شکایت می‌کرد. اما اکنون در جلسه دوم بیان داشت که همسرش دو سال است که اعتیاد دارد و با زنان مختلف رابطه دارد. پسر ۳۰ ساله و مجرد او هم به راه پدر رفته و اعتیاد دارد و با زنان رابطه نامشروع دارد. شبها به خانه نمی‌آید و به گفته خانم نظم زندگی شان را کاملا به هم ریخته است.
به نظر شما در برخورد با این خانواده من چه می‌توانم انجام دهم؟
با تشکر

حتما بخوانید:  آزادی برای آزادی

نظر شما چیست؟

2 نظرات فعال "اعتیاد همسر و پسر (نادری)"

avatar
700
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فاطمه انصاری
Guest

با سلام
با توجه به سن خانم و اینکه این قضیه از دو سال پیش اغاز شده،احتمالا رفتار خانم تاثیر گذار باشد ،پس از آگاهی از رضایت جنسی در صورت وجود مشکل به سکس تراپ ارجاع دهید، در مورد پسرش نیز باید خود مراجعه نماید و درمورد مخاطرات رفتارهایش آگاه و آنها را ترک نماید، این را نیز بررسب نمایید که آیا جو متشنج خانه بر رفتار او موثر نبوده؟
موفق باشید.

20
Guest

با سلام بختیار تابعی هستم

روش مناسب برای چنین خانواده ای معنا درمانی است خا نواده ای که هنوز معنای برای زندگی خود نداشته باشد به چنین بلاهای گرفتار خواهد شد فرد را با شیوه های معنادرمانی خانم را با پادزهر مناسب تقویت کنیم چراکه خانم نیز در چنین مشکلی نقش دادشته خواه مستقیم یا غیر مستقیم این خانواده سالهای زیادی بی هویتی را طی کرده تا بالاخره به مرحله انفجار رسیده اما هیچ وقت برای درمان دیر نیست افراد خانواده را متوچه این خلع بزرگ کردن از طریق رزشهای معنا درمانی پیشنهاد می شود