ازدواج(محدثه بخشی)

مراجعی دارم دانش اموز اول دبیرستانی. او گفت خواستگاری دارد گویا از دوستان خانوادگی هستند و شناخت مختصری از هم دارند.پسر از خانواده متدینی ست شغل مناسب و درآمد خوبی دارد.خانواده دختر راضی هستند خودش هم راضیست. میگوید خیلی استرس دارم از زمانی که جواب بله دادم تا دوباره بیایند صحبت کنیم استرس گرفنم طوری که نمیتوانم چیزی بخورم.
بنده به او متذکر شدم که الان برای ازدواج زود است. ولی او گفت این رسم ما هست که دختر را زود شوهر میدهند. مادر پسر گفته دو ماه صیغه باشیم و بعد عقد کنیم.
ازدواج در این سن خیلی زود است و تصمیم گیری در این سن بر اساس احساس است.
لطفا راهنماییم کنید.

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  وسواس در درس خواندن(خاتمی)

2
نظر شما چیست؟

avatar
700
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
baranشفيعي Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
شفيعي
مهمان
شفيعي

با سلام
همانگونه که مراجع شما ذکر کرده است بعضی از رسوم خانواده ها را متأسفانه نمی توان کاری کرد و فرزندان در این خانواده ها نیز مطابق آن تربیت می شوند و راهنمایی و بیان مشکلات بعدی را شاید به ظاهر بپذیرند اما در باطن مطابق رسوم خود عمل می کنند اگر چه مشاهده می کنند که خیلی از ازدواج های این چنینی به شکست منجر می شود اما کار خود را انجام می دهند و شاید بتوان گفت که مشکل فرهنگی است
با آرزوی موفقیت

baran
مهمان
baran

دانش آموز اول دبیرستان یک دختر ۱۶ ساله سرشار از احساسات است و ازدواج برای او مثل خانه بازی است و او در فکرش و غرق در رویاهایش است از تظریه انتخاب کمک بگیرید عواقب انتخابش را از او بخواهید بنویسد و بعد تصمیم بگیرد اگر ازدواج کند : اگر ازدواج نکند : می توانید به او درباره عواقب ازدواج های احساسی و در سن پایین توضیج بدهید و یا به او کتاب معرفی کنید تا بخواند و بعد تصمیم بگیرد.