اختلاف بین پدر و مادر

با وجودی که ۱۷ سال از ازدواج دو زوج می گذرد اختلافات عمیق بین آنها وجود دارد با وجود آنکه دو فرزند ۱۶ و ۱۲ ساله دارند مرد اصرار بر آن دارد که همسر ش را طلاق داده و با فرد دیگر ازدواج کند و میگوید که این زن زن زندگی نیست و کارهای منزل را انجام نمی دهد و حتی اشاره کرده که پس از به دنیا آمدن فرزند دوم ما دیگر رابطه جنسی بین ما وجود نداشته و در اتاق جداگانه می خوابیم و از طرفی خانم به مشکل اعتیاد مرد اشاره می کند و وی را برای ادامه زندگی مناسب نمی داند ودر این بین کاربه شورای حل اختلاف خانواده و دادخواست طلاق رسیده است و فرزندان نیز وارد این بازی شده اند و پسر بزرگ جانب مادر و پسر کوچک طرفدار مادر است و پسر بزرگتر پدر را تهدید کرده است اگر بخواهد پای نا مادری به خانه آنها باز شود با خانواده آنها دعوا و آشوب راه می اندازد و آبروریزی می کند .از دوستان می خواهم برای حل مشکل نظر بدهند.تشکر . قربانی

Print Friendly, PDF & Email


مطالب مرتبط


حتما بخوانید:  دختر26ساله درگیر مساله عشقی

4
نظر شما چیست؟

avatar
700
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
09336077510mohammadمهدیه نیکوییفاطمه انصاری Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فاطمه انصاری
مهمان
فاطمه انصاری

با سلام. ادامه زندگی یا عدم ان به زوجین بازمیگردد اما گویی صحبت های دو طرف بهانه است تا دلیل منطقی!زن زندگی نیست جمله مبهم اما دهان پرکنی است که مرد پشت آن پنهان شده!سعی کنید علت اصلی راکشف کنید،اگر بر فرض۱۲ سال رابطه ای نبوده چرا حالا به فکر جدایی افتاده اند؟ مرد از کی معتاد شده است؟زن را اگاه کنید که فرضا اکنون طلاق گرفته منبعی جهت حمایت مالی و… دارد؟آیا با طلاق تمام مشکلات مرد حل میشود؟ اگر با بررسی این نکات باز هم تصمیم به طلاق داشتند با پسرها صحبت شود که این زندگی به صلاح انها نیست! البته کنار آمدن با این قضیه با توجه به سن دو پسر بسیار دشوارخواهد بود.موفق باشید.

مهدیه نیکویی
مهمان
مهدیه نیکویی

سلام
مراجع دقیقا کیست؟به نظر من جلسه خانواده درمانی برقرار کنید تا مرزها و مثلث سازی ها مشخص شود ،به آنها نحوه صحیح برقراری ارتباط را آموزش دهید و مشخص کنید دلایل اصلی این اختلافات چیست ؟اگر قابل حل کردن بود و اعضای خانواده حاضر به همکاری بودند که مشکل را حل می کنید اگر نه ،باید بدانید تا مراجعان خودشان نخواهند و مسئولیت زندگی را نپذیرند نمیتوان کمک خاصی به آنها کرد.

mohammad
مهمان
mohammad

با سلام (حمیرا صباغی )
ساختار خانواده باید دوباره بازسازی شود و اعضا نقش ها و جایگاه از دست داده خود را باید بدست اورند تا زمانی که مرد اقتدار و احترام در خانه قائل نباشند و خانم خانه هم اعتماد و تکیه گاه بمدن همسر و خیلی مسائل دیگر مشکل حل نخواهد شد سعی نمایید از ائتلاف و مثلث سازی در خانواده جلوگیری نمایید و قراردادو برنامه ریزی مناسب جهت در مان مد نظر قرار دهید و اول از همه بر نکات مثبت و مورد تایید شان تاکید کنید تا دید مثبتی به همدیگر پیدا نمایند .

09336077510
مهمان
09336077510

با سلام(محمد رئوف فتاحی)
به نظر بنده کمتر مشکلی هست که حل نشود البته به شرطی که افراد بخواهند که مصداق ضرب المثل خواستن، توانستن است.
در مرحله اول باید بدانیم مراجهع کیست و آیا زن و شوهر واقعا می خواهند مشکلشان حل شود یا بهانه است. چون بیدار کردن کسی که واقعا خوابیده آسانتر است از آنکه خودشو به خواب زده است.
این زن و شوهر اگر بخواهند با خانواده درمانی و یک سری آموزش های ارتباطی و توجیهی شدن مشکلات طلاق می توانند زندگی بهتری داشته باشند.
برای رابطه جنسی زن به متخصص ارولوزی ارجاع داده شود، مرد هم اگه بخواهد با کمک اعضای خانواده اش می تواند اعتیادش رو ترک کند.