اثرات بیان کردن قدردانی

اثرات بیان کردن قدردانی

اثرات بیان کردن قدردانی

بیان کردن قدردانی

بیان کردن قدردانی، احساسی مثبت و قوی آزاد می کند؛ احساسی که از سوی شما به كائنات فرستاده می شود. هرگاه انرژی مثبت زیادی را برای انجام دادن کاری صرف کنید تأثیر آن را با وفور بیشتری در خود حس خواهید کرد. به همین دلیل است که اکثر انسان های موفق، همواره فروتنی و قدرشناسی صمیمانه ای را ابراز می کنند. اگر ما فقط بر موقعیت های منفی تمرکز کنیم، . این جریان تمرکز، روند رسیدن ما به پول یا ۔ هر امر مثبت دیگری را متوقف خواهد کرد. درحقیقت این روند چرخه ای معیوب است؛ زیرا زندگی، تنها با ذهنی سرشار از قدردانی ما را در شرایطی مثبت نگاه خواهد داشت.

تمرکز بر امور مثبت

ما تنها اموری را جذب می کنیم که روی آنها تمرکز کرده باشیم. پس بهتر نیست که بر امور مثبت تمرکز کرده و قدردان آنها باشیم؟ خوشبختی های بهتر و بزرگتر در راه هستند. و هرگاه ما بر مسائل منفی، پست و داستانهایی ناخوشایند توقف کنیم امواج منفی را به جریان انداخته و همواره نتایج منفی را به سوی خود جذب می کنیم. از سوی دیگر، اگر در زندگی خود بر مسائل مثبت تمرکز کنیم و به شکلی صمیمانه قدردانی خود را ابراز نماییم، شرایط بهتری را جذب خواهیم کرد.

این امر قانونی همیشگی و تغییر ناپذیر است و در همه مواقع کار می کند؛ هرگز متوقف نشده است و هیچوقت به عقب برنمی گردد. ما باید سپاسگزاری را به شکلی آگاهانه و ارادی بر تمامی امور خوب و مثبت زندگی مان تسری بخشیم. ما باید سپاسگزاری را به شکل عادتی روزمره در آوریم و به طور مستمر آن را انجام دهیم.

اثرات بیان کردن قدردانی

قدردانی در تمام لحظات

آلبرت اینشتین می گوید: «اگر در روز، صدها بار از پیشینیان و کائنات سپاسگزاری کنم، پیوسته افکاری الهام بخش و خلاقانه به ذهنم خطور خواهد کرد.» حتی برای لحظه های سخت و وقایع منفی زندگی مان نیز باید قدردان باشیم؛ اما چرا؟ زیرا این رخدادها درس هایی کوچک و بزرگ به ما میدهند که در نهایت از آنها سود می بریم. ما علاوه بر سپاسگزاری برای داشته های کنونی مان، می توانیم برای اتفاقات پیش روی خود نیز سپاسگزار باشیم. من این کار را «سپاسگزاری پیش رو» می نامم.

سپاسگزاری پیش رو

سپاسگزاری پیش رو بدان معناست که ما قبل از به دست آوردن واقعی خواسته خود برای آن سپاسگزاری کنیم. در حقیقت، این کار، تصویرسازی قدرشناسی است. بر اساس مطالعات علمی، بعد از سی روز تصویرسازی اهداف (تصور خواسته با احساس رسیدن به نتیجه) می توان به موفقیتهای چشمگیری دست یافت. هر روز صبح، پیش از برخواستن از رختخواب، در طول روز و پیش از خوابیدن، قدردانی خود را بیان کنید. این کار انرژی ساطع شده از سوی شما را به انرژی فوق العاده ای تبدیل کرده و همچنین انرژی مثبت بیشتر و بیشتری را به زندگی شما جذب می کند. به هیچ وجه تصور نکنید که این کار فرایندی مشکل یا پیچیده است؛ زیرا به واقع مهم نیست که در کجا و چگونه این کار را انجام می دهید.

تنها مسئله مهم آن است که این کار به دست شما انجام شود. حتی اگر در زندگی خود به این مسئله عمل نمی کنید، در طول روز، باید در کنار برنامه کاری خود چند دقیقه را به فکر کردن در این باره اختصاص دهید؛ حتی می توانید روی آینه حمام، یخچال یا گوشی تلفنتان این کار را یادآوری کنید. بدون شک پس از مدت کوتاهی، این کار را همیشه و به طور طبیعی انجام می دهید و به تدریج خودتان را در حالتی می یابید که پیوسته و ناخودآگاه افکار مثبت قدرشناسی را از خود ساطع خواهید کرد؛ همچنین نتایج حیرت آوری را از هر سمت دریافت می کنید؛ بنابراین در ابتدا این فرایند را به صورت ارادی انجام دهید تا برای شما به شکل عادتی روزانه در آید.

پس از گذشت مدتی، از این که افراد، رویدادها و شرایط به طور طبیعی به سمت شما جذب می شوند شگفت زده خواهید شد!

Print Friendly, PDF & Email
حتما بخوانید:  هوش احساسی چیست؟ : آشنایی با یکی از مهارت های زندگی

نظر شما چیست؟

avatar
700