آزمون آنلاین نئو Neo فرم بلند | آزمون آنلاین روانشناسی

آزمون آنلاین نئو Neo فرم بلند | آزمون آنلاین روانشناسی

آزمون آنلاین نئو Neo فرم بلند | آزمون آنلاین روانشناسی

 

آزمون آنلاین نئو Neo

یکی از معتبر ترین آزمون های روانشناسی ، آزمون نئو (Neo ) میباشد. این آزمون ، توسط محققانی طراحی شده است که سالها روی صفات شخصیت مردم کار کرده و ماحصل دسترنج چند ساله شان، طراحی پرسشنامه نئو 240 ( فرم بلند ) بوده است.
این پرسشنامه ، 5 عامل شخصیتی اصلی را می سنجند: روان آزرده گرایی، برون گرایی، گشودگی، موافق بودن و باوجدان بودن .

سایت دکتر کلانتر ، برای شما عزیزان امکان آزمون آنلاین نئو را فراهم کرده است. شما کاربران گرامی میتوانید بدون نیاز به ثبت نام، با پاسخدهی به سوالات این آزمون به صورت آنلاین و بدون نیاز به نصب هیچگونه برنامه ای ، از این آزمون معتبر بهره ببرید. پس از انجام آزمون ، شما میتوانید به وسیله تماس با کلینیک زمانی را برای ارائه تفسیر و نتایج آزمون از طریق تماس تصویری (واتساپ) یا حضوری تعیین کنید.

 

توجه داشته باشید برای تحلیل و بررسی نتیجه ی آزمون شما و موشکافی ویژگی های شخصیتان توسط مجرب ترین کارشناسان روانشناسی و مشاوره ، می بایست با شماره ی 09120765183 تماس حاصل نمائید.

آزمون آنلاین نئو

 

 

توضیحات آزمون : نسخه تجدید نظر شده پرسشنامه شخصیتی نئو NEO

مدل پنج عاملی چهار دهه سابقه ی تحول داشته است و محصول سنت واژگان تحلیل صفات موجود در زبان انگلیسی و دیگر زبانها و سنت تحلیل عاملی در تحقیقات شخصیت است. طبق نسخه تجدید نظر شده در پرسشنامه NEO، پنج عامل یا حیطه مذبور عبارتند از روان آزرده گرایی، برون گرایی، گشودگی، موافق بودن و باوجدان بودن . هر حيطه، شش جنبه یا مقیاس فرعی دارد. یعنی صفات شخصیتی خاصی که جنبه های مختلف هر حیطه را نشان می دهند.

نسخه تجدید نظر شده پرسشنامه شخصیتی نئو ( NEO– PI – R ) حاوی ۲۴۰ ماده (۸ ماده برای هر یکی از ۳۰ جنبه یا ۴۸ ماده برای هر یک از پنج حیطه) است. پاسخ گویان هر یک از ۲۴۰ جمله را بر مبنای یک مقیاس پنج قسمتی (کاملا مخالفم، مخالفم، نظری ندارم، موافقم، کاملا موافقم) درجه بندی می کنند. تحقیقاتی که منتهی به تجدید نظر در پرسشنامه شخصیتی NEO شده اند در دهه ۱۹۷۰ شروع شد.

ساخت آزمون نئو

سازندگان این آزمون ابتدا آن دسته از عوامل با ابعاد شخصیتی رده بالا را انتخاب کردند که معتقد بودند بیشترین اهمیت و سودمندی را دارند (طبق مرورهای صورت گرفته بر ادبیات و تحقیقات تجربی خودشان). سپس صفات یا جنبه هایی را مشخص کردند که ذیل هر بعد قرار می گیرد. در نسخه اولیه ی پرسشنامه آنها، فقط سه عامل از پنج عامل وجود داشت (یعنی روان آزرده گرایی، برون گرایی و گشودگی). اما نسخه تجدید نظر شده پرسشنامه شخصیتی NEO هر پنج حیطه مدل پنج عاملی را می سنجد و برای هر یک، مقیاس های فرعی دارد. نسخه تجدید نظر شده پرسشنامه شخصیتی NEO بر مبنای راهبرد آزمون سازی خردگرا- تجربی تهیه شده که بر اعتبار سازه تأكيد دارد. هر یک از صفات شخصیتی لحاظ شده، شناسایی، تعریف و سپس به گونه ای تحلیل می شدند که ماده هایی فراهم آیند که جنبه های مختلف هر صفت را اندازه بگیرند.

آزمون آنلاین نئو

 

شرکت در کارگاه تفسیر آزمون نئو

آزمون نئو، ازمونی پر کاربرد و مفید برای مشاوره های فردی و مخصوصا پیش از ازدواج جهت شناخت حاله ای و صد البته نه کامل از شخصیت فرد می باشد.
اینکه آزمون ها با چه دیدگاهی تفسیر شوند حائز اهمیت است که دیدگاه درمانگران وجودی خیلی متفاوت از سایر دیدگاهها می باشد:

۱. اختلالی نگاه نکردن در تحلیل ازمون
۲. تفسیر انواع عامل های موجود در تست بر اساس عینک_وجودی
۳. تفسیرهای دو نقطه ای و سه نقطه ای بر اساس نگرش وجودی
۴. پیدا کردن نقاب(های)آزمودنی بر اساس تفسیر دو یا سه نقطه ای
۵. اعتبار سنجی ازمون بر اساس مقایسه عامل های موجود
نهایت آنکه تفسیر وجودی از آزمون مذکور می تواند کمک زیادی به مشاوران پیش از ازدواج و نیز مراجعین جهت مشاوره پیش از ازدواج داشته باشد.
در کارگاه تفسیرآزمون نئو شرکت کنندگان در اولین و پایه ای ترین مرحله، تحلیل #وجودی از خویش را نظاره خواهند بود.
📣📣📣📣📣📣📣
❇️ برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:
09133509506 کیانزاده

 

آزمون آنلاین نئو Neo فرم بلند | برگزاری کارگاه تفسیر آزمون نئو

Print Friendly, PDF & Email

نظر شما چیست؟

avatar
700